• Wpisów:8244
  • Średnio co: 6 godzin
  • Ostatni wpis:1 rok temu, 19:24
  • Licznik odwiedzin:482 680 / 2191 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Zawsze wolałem szaleńczą namiętność od rozsądnej obojętności.
 

 
Z punktu widzenia mężczyzny, każde jego zachowanie jest drobiazgiem, nawet jeśli wyszedł na papierosa i wrócił po trzech latach.
 

 
Nikt nie sprawia, że się śmieję, tak jak Ty
 

 
Trudno żyć z ludźmi, którzy utknęli w przeszłości, prawda?
 

 
...ostatecznie wybierasz samotność w swojej strefie komfortu, gdzie nikt nie zadaje żadnych pytań.
 

 
Przecież byłeś tak blisko..
 

 
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak algebraiczne równania: sprowadzaniem do najprostszej postaci.
 

 
Każdemu z nas zdarzyło się, że dręczony strasznymi przypuszczeniami postawił pytanie, a potem zasłaniał sobie uszy, żeby nie słyszeć odpowiedzi.
 

 
Bez miłości byłoby ciężko, ale bez przyjaźni również. Bez przyjaźni w związku, ale i bez miłości do przyjaciół. To dwa chyba najbardziej uniwersalne tematy. Bo bez tego, to co? Żyjemy po to, żeby umrzeć?
 

 
Jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do ciebie wrócić. Może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci.
 

 
Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem.
 

 
Miłość jest czymś niezwykle ważnym dla naszego życia, czymś, co równoważy chłód i obojętność, jakie wnosi w nasze życie dzisiejszy świat. Jeśli się ją znalazło, powinno się ją pielęgnować i zrezygnować z zachowań, które narażają ją na niebezpieczeństwo.
 

 
Widziałem takie pary. Ludzie wierzą, że wszystko ułoży się samo, nie rozmawiają o tym, czego chcą, co planują. A potem “bach”, rozjeżdżają się, stają się obcy i nie mają sobie nic do powiedzenia.
 

 
Ważne rzeczy dzieją się przypadkiem. Tylko resztę da się zaplanować.
 

 
Ważne jest, abyś zachował zdolność przeżywania, aby istniały rzeczy, które mogą Cię zadziwić, wywołać wstrząs. Ważne jest, aby nie dotknęła Cię straszna choroba - obojętność
 

 
Poza tym najlepszą obroną przed wszystkim, co złe, jest uśmiech. Nie pękasz, nie dajesz komuś satysfakcji, tylko się uśmiechasz.
 

 
Nabroiłem. A wszystko zaczęło się od tego, że się zakochałem.Zakochałem się jakieś dwa, trzy tygodnie temu, o trzynastej dwadzieścia.
 

 
Przez ten mur który
budowaliśmy razem
z dnia na dzień
dorzucając słowo
do milczenia
przez ten mur
przebić się nie możemy

zamurowani
własnymi rękami
umieramy z pragnienia
słyszymy jak obok
porusza się to drugie
słyszymy westchnienia
wzywamy pomocy
nawet łzy uciekają
w głąb naszych ciał
 

 
Głodnym miłości ludziom wystarczy drobny, przelotny gest, by mogli to uznać za coś znaczącego.