• Wpisów:8244
 • Średnio co: 6 godzin
 • Ostatni wpis:1 rok temu, 19:24
 • Licznik odwiedzin:482 679 / 2191 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Ludzie często w nocy mają zupełnie inne emocje niż rano. Nie mówiąc o postanowieniach.
 • awatar Gość: Nie, nigdy tego nie zrozumiem. To dla mnie totalny absurd. To tak, Jakby człowiek miał dwie zupełnie rożne, sprzeczne ze sobą osobowości, był schizofrenikiem - każdy człowiek. Nie, to niemożliwe. Może dzieci tak mają - bo nocą boją się, a w dzień nie. Ale nigdy dorosły człowiek - jesli tak ma, to jest jak dziecko. Niedojrzały, psychicznie nieukształtowany. Miotany wichrami emocji w różne strony. "Kochający" to, co akurat w danym czuje, a nie to, co wie i podziwia, docenia. Chwiejny człowiek. Trudno budować cokolwiek z kimś takim.
 • awatar PoProstuMarzycielka: to prawda. Lecz nie zawsze to, co postanowi się nocą realizuje się za dnia
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
I wszyscy powtarzają: „takie jest życie” i nikt nie pamięta, że życie jest takie, jakie sami sobie zbudujemy.
 

 
Nie ma w mojej biednej głowie ani jednej oczywistości.
 

 
Polubiłam jego obecność.
 

 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
 

 
Dzisiaj, w taką zwykłą niedzielę, która nie zapowiada żadnego przełomu, powiedz sobie: spróbuję na nowo.
 

 
nikt nie może Cię uratować, tylko Ty sama wart jesteś uratowania. niełatwo będzie zwyciężyć w Twojej wojnie ale jeśli w ogóle coś warto wygrać to właśnie ją.
 • awatar Gość: Bez sojuszników nie da się. A sojusznicy padli na wojnie. Ładne zdjęcie.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Jeśli jesteście dla siebie; radością, uśmiechem, czasem smutkiem, czasem łzami, spontanicznym przytuleniem, stęsknionym pocałunkiem, nierozsądnym fochem, kruchym nieporozumieniem, upragnioną zgodą, stałą bliskością, krótkim dystansem, ciągłym wsparciem, szczerą troską, czułym gestem, ciepłym słowem, bezwstydnym spojrzeniem, gorącym westchnieniem, porannym dzień dobry i późnym dobranoc. Jeśli jesteście dla siebie tym wszystkim, to jesteście słońcem i księżycem, deszczową aurą i piękną tęczą, cichym strumieniem i rwącą rzeką, oazą spokoju i szalejącą burzą, krętą drogą i drogowskazem, iskierką światła i wielkim płomieniem, dniem i nocą - jesteście dla siebie całym światem.
 

 
Zdradzaj tylko to, o co cię pytają.
 • awatar Gość: Taka postawa sugeruje wielki dystans - w miłości niemożliwy. Po tym poznasz miłość.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Przychodzi w życiu taki moment kiedy wiesz, że musisz odpuścić. Cud, na który liczyłaś ominął Cię szerokim łukiem. Los nie wyciągnął życzliwej ręki. Nieprzypadkowe przypadki nie były po Twojej stronie. Nadzieja umarła. Zaakceptuj to. Ta decyzja może być najlepszą w Twoim życiu.
 • awatar Gość: Nie popadnij w przesąd, że istnieją jakieś przypadki. Nie. To DECYZJE kształtują nasze życie, nie przypadki. Decyzje Świadomie podejmowane - choć często lekkomyślnie, nie przeczę.
 • awatar Gość: Czasami masz tylko raz możliwość podjęcia słusznej, dobrej decyzji. Jeśli tej szansy nie wykorzystasz - kolejna nie nadejdzie. Traci zawsze ten, kto przegapi swoją szansę uczynić coś pięknego, wielkiego, szlachetnego. Druga osoba nie traci. Bo pomoże jej ktoś na pewno - ale nie bedziesz to Ty: Ty straciłeś na zawsze swoją szansę uczynienia czegoś dobrego dla kogoś, kto tego właśnie w danym momencie potrzebował. Twoją szansę złapał ktoś inny, zabrał Ci sprzed nosa, wręcz ukradł ją - bo Ty byłeś zbyt opieszały, zbyt indolentny, leniwy... niezdolny do faktycznego działania.
 • awatar Gość: Mam zaakceptować to, że ktoś, kto deklarował mi miłość, zdradził mnie? Nie, nigdy tego nie zaakceptuję. Nie, nie na przypadki czekałam - bo to nie przypadki rządzą jego zachowaniem. Nie na przypadki czekałam - a na w pełni świadome decyzje. Jego decyzje. To Jego ominął ten cud podjęcia słusznej i dobrej decyzji, nie mnie.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Pierwsza zmysłowość zawsze tyczy pleców. Wszyscy wkoło ględzą o pierwszym pocałunku; a przecież zawsze, jak ją pierwszy raz całujesz, twoja dłoń jej plecy obejmuje. I bez tego objęcia, bez dłoni na plecach nie ma pocałunku. Wyobraź sobie słynny pierwszy pocałunek z luźno opuszczonymi wzdłuż ciała rękami. Bez dotykania pleców nie ma pocałunku, bez dotykania pleców nie ma wzajemnej skłonności, bez dotykania pleców nie ma seksu, bez dotykania pleców nie ma miłości.
 

 
Człowiek jest najbardziej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
 

 
- Jesteś inteligentną i piękną dziewczyną - westchnął jej adorator - dlaczego więc jesteś samotna?
- Z powodu kolejności moich zalet - odparła dziewczyna.
 

 
W niedzielę jest najgorzej. Wiatr wspomnień przenika serce. Pękają myśli. W niedzielę najgłośniej słychać tęsknotę.
 

 
Pozwól, aby ktoś zaczął Cię zdobywać, walczyć o Ciebie. Aby ktoś czuł, że musi zasłużyć na to, by Cię mieć. Żeby pomyślał, że to właśnie Ty jesteś z tej wyższej półki i że musi sprostać wyzwaniu. Coś, co jest trudne do zdobycia, jest dużo bardziej szanowane i cenione niż to, co samo przychodzi bez wysiłku.
 • awatar Catrisa: @gość: 20 minut??? tylko??? O kobiete trzeba długo walczyć a nie jak na zawodach kto szybszy ten lepszy ;)
 • awatar Gość: A co jesli po 20 minutach bezowocnego starania się podda, bo panna niedostępna? ;P
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Ubierajmy się ładnie. Malujmy na kolorowo paznokcie, spotykajmy się w kawiarniach, siadajmy z kawą przy oknie. Uśmiechajmy się, śmiejmy się. Cieszmy się słońcem i deszczem. Zwiedzajmy muzea, odwiedzajmy wystawy. Róbmy zdjęcia. Odkrywajmy muzykę, polubmy gotowanie. Spotykajmy się, rozmawiajmy więcej, częściej. Nie myślmy, że mamy jeszcze czas na zmiany, uczmy się żyć tu i teraz.
 

 
W takie wieczory, herbaty pije się podwójnie i przytula dwa razy częściej.
 

 
A co to byłaby za miłość, gdyby kochającego nie było stać na trochę poświęcenia.